TWÓJ BIZNES
TO NASZA SPRAWA

O nas

Jesteśmy zorientowaną na cel kancelarią prawną z ponad 29-letnim doświadczeniem w skutecznym doradztwie prawnym dla biznesu. Dzięki wiedzy zdobytej przez lata współpracy z dużymi podmiotami gospodarczymi m.in. z sektora energetycznego, farmaceutycznego, informatycznego, chemicznego, petrochemicznego, spożywczego czy FMCG, potrafimy pomóc w osiągnięciu przewagi konkurencyjnej.

Wyróżnia nas umiejętność wykrywania potencjalnego ryzyka we wstępnej fazie działań i skuteczne poszukiwanie alternatywnych rozwiązań budujących biznes. Jesteśmy partnerem przedsiębiorców w krytycznych momentach, które mają znaczący wpływ na funkcjonowanie firm. Rozumiemy biznes i jego potrzeby, dlatego oferujemy pełne spektrum działań zmierzających do maksymalnego wykorzystania potencjału firm, z którymi współpracujemy.

Skuteczność naszych działań zawdzięczamy unikatowemu Zespołowi, który jest złożony z wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. W ramach projektów tworzymy efektywne zespoły łączące kompetencje, aby kompleksowo zajmować się powierzanymi sprawami.

Nasz zespół

Jarosław Chałas Partner zarządzający
jchalas@chwp.pl +48 601 301 777

Partner Zarządzający, ceniony specjalista w zakresie transakcji fuzji i przejęć oraz restrukturyzacji. Doświadczony znawca prawa kontraktów. Doradzał kluczowym polskim przedsiębiorcom i grupom kapitałowym przy projektach restrukturyzacyjnych oraz inwestycyjnych.

Jarosław Chałas jest ekspertem Business Centre Club w zakresie prawa gospodarczego, arbitrem Sądu Arbitrażowego przy PKPP Lewiatan i Sądu Polubownego przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie oraz członkiem zarządu Baltic Bussines Forum.

Piastował funkcję członka władz wielu spółek, m.in. Członka Rady Nadzorczej Mostostal Zabrze Holding SA czy Członka Zarządu Fundacji International Leaders Forum. Pełnił również obowiązki Przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki BETFAN działającej w branży bukmacherskiej. Od lat jest też związany z branżą gier, m.in. zasiada w Radzie Nadzorczej spółki Image Power, oraz światem sportu. W 2020 roku doradzał Idze Świątek, polskiej tenisistce, która wygrała French Open i została pierwszą Polką z tytułem wielkoszlemowym w singlu.

Jest autorem licznych publikacji i wielu książek z zakresu prawa gospodarczego oraz laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Osobowość Roku 2016 czy Top-5 partnerów zarządzających Gazety Finansowej 2016.

Wspieramy biznes szczególnie w zakresie:

  • prawa gospodarczego
  • fuzji i przejęć
  • procesu i arbitrażu
  • venture-capital
  • lifescience & healthcare
  • ochrony informacji
    i nowych technologii

W ramach naszych struktur świadczymy też usługi z zakresu doradztwa podatkowego i księgowego. Należymy do międzynarodowej sieci kancelarii Zumpano, Patricios & Winker, dzięki czemu mamy dostęp do międzynarodowych ekspertyz i nasze doradztwo dla biznesu wykracza poza granice Polski.

Jest tylko jedna kancelaria prawna Chałas i Wspólnicy, dla której Twój biznes to nasza sprawa

Napisz do nas